Pomysł na szybki obiad weekendowy

Po całym tygodniu pracy marzymy o wyłącznie o zasłużonym odpoczynku. Aby nie tracić czasu na przygotowanie skomplikowanych potraw dla całej rodziny, można skorzystać z prostych, szybkich, a zarazem pożywnych pomysłów na dania.

 

Wielu z nas w tym momencie pomyśli najszybszym sposobie na obiad, czyli o zamówieniu pizzy. Jednak ci z nas, którzy przywiązują wagę do wartości odżywczych posiłków zapewne nie będą zadowoleni z takiego rozwiązania. A może pizza domowa? Jak najbardziej. Pizza jest szybka w przygotowaniu, a co ważne, sami dobieramy dodatki, które najbardziej lubimy. Możemy również poeksperymentować dodając do pizzy plastry cukinii, podgotowane brokuły i szpinak. W ten sposób otrzymamy szybki i pełnowartościowy posiłek.

Jeszcze mniej czasu zajmie nam przygotowanie potrawy na bazie makaronu. Doskonałym przykładem może tu być makaron z cukinią, z mięsem lub bez. Makaron szybko się gotuje, a cukinię wystarczy poddusić na oliwie, przyprawiając do smaku. Cukinię można również zastąpić brokułem. Można do tego dorzucić mięso mielone lub kiełbaskę. Smaczną alternatywą będzie również cukinia zapiekana, która poza tym, że świetnie smakuje, równie dobrze prezentuje się na stole, dzięki czemu może być podawana zarówno na obiad rodzinny, jak również podczas eleganckiego spotkania z przyjaciółmi.

Skoro już jesteśmy przy cukinii nie sposób pominąć dania, które smakuje zarówno dorosłym, jak i dzieciom, czyli placuszki z cukinii. Mogą być podawane jako dodatek do mięsa lub jako samodzielna potrawa z dodatkiem sosu.

Jak widać smaczne i pożywne posiłki nie wymagają poświęcania dużej ilości czasu na ich przygotowanie, a korzystając z powyższych przepisów zaoszczędzimy chwile na dodatkowy relaks.

Polecam:
http://kobieta.interia.pl/kuchnia/news-10-pomyslow-na-szybki-obiad,nId,408903

Categories: