Kanapka – szybka i smaczna

Kanapka dla wielu z nas jest najczęściej spożywanym posiłkiem  ciągu dnia. Przygotowywana jest na pierwsze i drugie śniadanie, przegryzana w ciągu dnia między głównymi posiłkami oraz na kolację. Nic w tym dziwnego, bowiem kanapkajest niezwykle prosta i szybka w przygotowaniu ,a  przy okazji może być przyrządzona na wiele sposobów.

Smaczne kanapki nie muszą zawierać wykwintnych dodatków. Wystarczy, że użyjemy świeżego pieczywa (według uznania może to być zwykły pszenny chleb lub pełnoziarnista bułeczka), odrobinę masła oraz położymy plasterek sera lub wędliny oraz pomidor, a otrzymamy pożywną kanapkę, która zasmakuje zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Tosty oraz grzanki to również ciekawy pomysł na kanapki. Ich atutem jest to, iż są przygotowywane na ciepło i mogą z powodzeniem zastąpić obiad. Szczególnie pożywnym przykładem kanapki na ciepło jest tortilla, choć nie do końca przypomina tradycyjną kanapkę. Tortilla to cienki placek z ciasta naleśnikowego, w  który zawijamy dowolne dodatki wedle uznania. Oprócz sałaty i innych warzyw może zawierać kawałki mięsa, sera, czy tuńczyka.

Jak widać dobre kanapki mogą przybierać różne formy, a to, jaką będą miały zawartość zależy od naszych indywidualnych gustów smakowych i odrobiny wyobraźni. Z pewnością należy przyznać, że nawet kanapka z serem to posiłek, który nigdy się nie znudzi.

Categories: