Dobre kanapki to podstawa

Większość z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kanapek. Jednak kanapka kanapce nierówna i każdy z nas przyrządza ją według własnego przepisu, dodając ulubione dodatki i przyprawy.

Komponując własne przepisy na śniadanie nie zapominajmy o tym, aby ten pierwszy posiłek miał dużo wartości odżywczych, dzięki którym będziemy mieć energię do dalszego działania. Warto zatem zamienić jasne puszyste pieczywo na chleb pełnoziarnisty, a serek topiony na biały ser, który jest doskonałym źródłem wapnia.

Zwykła kanapka z serem będzie dużo bardziej wartościowa, jeśli położymy na nią plaster wędzonego łososia, będącego źródłem kwasów omega-3 niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego układu odpornościowego. Koniecznie dodawajmy warzywa: pomidor, zielony ogórek, sałata, bogate w błonnik.

Jeśli mamy ochotę na ciepłe śniadanie, dobrym pomysłem będzie chrupiąca grzanka posmarowana majonezem, na której możemy ułożyć dowolne dodatki w postaci szynki z indyka, sera żółtego lub camembert.

Aby jeszcze bardziej urozmaicić poranny posiłek małemu dziecku, możemy przygotować kolorowe kanapki udekorowane wyciętymi z warzyw wzorkami, przyprawami lub dressingiem z majonezu. Takie barwne śniadanie z całą pewnością będzie chętnie zjedzone przez naszą małą pociechę.

Jak widać nasze śniadanie nie musi być nudnym i monotonnym posiłkiem. Przy odrobinie wyobraźni możemy przygotować dobre kanapki, które zaspokoją głód na długie godziny.

Categories: